Spoločnosť Carrier Transicold Europe uvádza na trh revolučný chladiaci systém „Constant Cold“ (Konštantný chlad) pre ľahké komerčné vozidlá

Nová séria zariadení Pulsor™ ponúka rýchle schladenie a presnú reguláciu teploty

pri intenzívnom používaní v mestskom prostredí

Spoločnosť Carrier Transicold Europe uviedla na trh novú sériu dodávkových chladiarenských zariadení Pulsor™, ktorej cieľom je splniť potreby týkajúce sa presnejšej regulácie teploty a ochrany chladiaceho reťazca pri narastajúcom počte dodávkových vozidiel zabezpečujúcich dodávky tepelne citlivých potravín v preplnenom mestskom prostredí. Inovatívna nová séria chladiacich zariadení pre ľahké komerčné vozidlá s nákladným priestorom 12 až 30 metrov kubických dosahuje plný chladiaci výkon pri nízkej rýchlosti (1 000 otáčok za minútu) a poskytuje „konštantný chladiaci výkon“ počas celého dodávacieho cyklu. Vďaka kompletnej sérii zariadení pre chladiarenské nákladné vozidlá, návesy a kontajnery spoločnosť Carrier Transicold pomáha zlepšiť reguláciu teploty počas celého prepravného a dodávacieho cyklu a je súčasťou UTC Climate, Controls & Security Systems, divízie spoločnosti United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

„Aplikácie na prepravu citlivých potravín s malými teplotnými toleranciami, viacteplotné riešenia a environmentálne priaznivá logistika patria medzi rozvíjajúce sa oblasti na trhu s ľahkými komerčnými vozidlami a chladiarenskými vozidlami vo všeobecnosti,“ povedal Bertrand Gueguen, viceprezident spoločnosti Carrier Transicold Europe pre nákladné vozidlá/návesy.

Chladiarenské dodávky zvyčajne premávajú v preplnených centrách miest, často zastavujú a otvárajú a zatvárajú dvere nákladného priestoru. Pri tradičných systémoch je kompresor chladiarenského zariadenia primontovaný na motor vozidla a pracuje pri rovnakých otáčkach ako motor, to znamená, že chladiaci výkon priamo ovplyvňujú otáčky motora, pričom sa optimálny výkon dosahuje pri 2 400 otáčkach za minútu. Avšak pri dodávkach v meste dodávky jazdia 90 percent času pri nižšej jazdnej rýchlosti, pričom otáčky motora sú nižšie ako 2 400 otáčok za minútu. Otáčky kompresora chladiarenského systému sa menia v závislosti od rýchlosti motora vozidla, čím sa zvyšuje potenciálne riziko variácií pri regulácii teploty a riziko poškodenia prepravovaného rýchlo sa kaziaceho tovaru. Zariadenie Pulsor odstraňuje toto riziko, pretože poskytuje vysoký a konštantný výkon pri nízkych otáčkach motora.

Inovatívna technológia

Zariadenie Pulsor využíva spoločnosťou Carrier patentovanú technológiu

E-Drive™ spolu s invertorom a hermetickým kompresorom s variabilnými otáčkami. Technológia E-Drive spoločnosti Carrier, ktorá vznikla úpravou rokmi overenej plne elektrickej technológie spoločnosti Carrier pre návesy Vector™, odstraňuje mechanické prevody v remeňom poháňaných systémoch a prostredníctvom generátora transformuje výkon motora na elektrinu. Následne generátor posiela elektrickú energiu invertoru, ktorý reguluje energiu dodávanú v súlade s potrebami chladiaceho systému. A nakoniec hermetický kompresor s variabilnými otáčkami pracuje pri rôznych otáčkach v súlade s výstupom invertora a zabezpečuje konštantný výkon vo všetkých etapách chladenia.

Optimalizovaná ochrana chladiaceho reťazca

Poskytovanie optimálnej ochrany chladiaceho reťazca a neporušiteľnosť nákladu si v náročných podmienkach vyžaduje veľmi presnú reguláciu teploty. Zariadenie Pulsor je schopné dosiahnuť nastavenú hodnotu dvakrát rýchlejšie ako pri tradičnej technológii, pričom teplota kolíše o menej ako +/-0,3°Cod nastavenej teploty. Toto rýchle schladenie a presnosť regulácie teploty spolu s konštantným plným chladiacim výkonom pri nízkych rýchlostiach zabezpečuje permanentné udržiavanie teploty v boxe bez ohľadu na dopravné zápchy, časté zastavovanie a otváranie dverí.

Úlohou zariadenia Pulsor je spĺňať aj potreby týkajúce sa viacerých teplotných požiadaviek a ponúkať kombinované ohrevné a chladiace konfigurácie pre nákladný priestor s teplotným rozsahom od-30°Cdo +30°C. Okrem toho je zariadenie Pulsor schopné efektívne fungovať v extrémnych teplotných podmienkach od-30°Cdo +50°C.

Zníženie negatívneho vplyvu na životné prostredie

Nové chladiace zariadenie spĺňa cieľ spoločnosti Carrier Transicold - minimalizovať vplyv výrobkov na životné prostredie. Technológia E-Drive spoločnosti Carrier umožňuje výraznou mierou znížiť počet prípojok a hadíc, a tým značne obmedziť potenciálne riziko úniku chladiacej kvapaliny. Okrem toho sa všetky pripojenia zabezpečujú medenými rúrkami a nie ohybnými hadicami, čím sa znižuje potenciálne riziko úniku, zaručuje neporušiteľnosť nákladu a zvyšuje spoľahlivosť výrobku. Pri priemernom ročnom úniku 2,5 percenta chladiacej kvapaliny zariadenie Pulsor znižuje emisie COo 75 percent ročne.

Pozitívne ohlasy z praxe

Zariadenie Pulsor  testovali zákazníci z viac ako 10 krajín Európy dlhšie ako rok v rôznych oblastiach. Zákazníci, ktorí zariadenie využívali v skúšobnej prevádzke, ocenili okrem presnosti regulácie teploty a zlepšenej ochrany životného prostredia aj nízke prevádzkové náklady. Vďaka zníženiu počtu komponentov vyžadujúcich údržbu, hadíc a prípojok, v kombinácii so zlepšením odolnosti invertora, bol zlepšený štandard v sektore klimatizácie a bola posilnená  ambícia spoločnosti Carrier  poskytnúť užívateľom mimoriadne spoľahlivú prevádzku výrobku. Keďže invertor reguluje energiu dodávanú kompresoru v súlade s potrebami chladiaceho systému, kompresor vždy pracuje v rámci svojho rozsahu, čím minimalizuje možné poruchy. Zariadenie Pulsor je schopné znížiť spotrebu paliva o 20 percent počas schladzovania, a tým zákazníkom zabezpečuje návrat investície.

„Ohlasy na naše praktické testy v Európe potvrdzujú, že naša nová séria zariadení Pulsor spĺňa očakávania zákazníkov v oblasti efektívnosti a ochrany chladiaceho reťazca a zároveň minimalizuje prevádzkové a servisné náklady, túto výhodu zákazníci značne ocenili,“ dodal Sébastien Lemoine, produktový riaditeľ spoločnosti Carrier Transicold. „Inovácia produktov a spokojnosť zákazníka sú základom kultúry udržateľného rozvoja spoločnosti Carrier a budeme pokračovať v rozširovaní produktového sortimentu s cieľom splniť potreby trhu.“

Séria chladiacich zariadení Pulsor sa začala predávať začiatkom januára 2012 v šiestich modeloch: Pulsor 300, 350, 400, 500, 400MT (viacteplotný model) a 600MT.

Podrobnejšie informácie nájdete na lokalite: www.carrierpulsor.com

pulsor, carrier transicold, primaclima, transportne chladenie, prepravne chladenie, chladenie, revolucia v chladeni

Práve tu je 210 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Čítanosť článkov
3668991